Temná turistika v Římě

Temná turistika v Římě

Řím se nejspíš pohybuje na předních příčkách seznamu míst, která chcete za život navštívit. A možná už jste v Římě byli. Možná ne jen jednou. Můžete se do italské metropole vrátit znovu, ovšem tentokrát ji zažít trochu jinak.

Každý chce v Římě navštívit ikonické památky jako je Fontána di Trevi, Forum Romanum a restauraci, kde si objedná těstoviny a pak si jako dezert koupí na ulici pravou italskou zmrzlinu. To samé chce udělat tisíce dalších turistů, kteří město navštívili. Nestůjte hodiny ve frontě před Bazilikou svatého Petra a poznejte temnější stránku Říma.

Místa obestřená pověstmi

V hale kostela Santa Maria in Cosmedin na vás čekají Ústa pravdy. Jedná se o kruhovou mramorovou desku s vytesaným obličejem boha Tritona, která je opředena legendou. Podle ní ten, kdo vloží ruku do jeho úst a zalže, ji už nikdy nevyndá.

Málokdo také ví, že hlouběji v kostele se nachází také neméně zajímavá relikvie. Je jí pravděpodobně pravá lebka patrona všech zamilovaných. Lebka svatého Valentýna je zde  obklopena květy ve skleněném pozlaceném relikviáři.

Kapucínská krypta plná kostí

Další římskou zajímavostí, po jejíž návštěvě vám bude běhat mráz po zádech, je kapucínská krypta kostela na ulici Vittoria Veneta. Je děsivou, ale zároveň unikátní jedinečnou mozaikou kostí více než čtyř tisíc zdejších mnichů z období mezi 16. a 19. stoletím.