Dovolená v romantických Benátkách

Dovolená v romantických Benátkách nebo Paříži? Vyzkoušejte raději jejich alternativy!

Rádi byste vzali svou drahou polovičku na některé z romantických míst, kde byste mohli strávit pár dní jen spolu? Určitě vás jako první napadají Benátky, Paříž nebo Amsterdam, ale zároveň byste chtěli vybrat neotřelé místo bez davů. Stačí trochu zapojit fantazii a podívat se po jiných alternativách.

Padova místo Benátek

Při myšlence na Benátky se nám klasicky vybaví úzké uličky a kanály s gondolami, které opravdu vytvářejí romantický obrázek. Ovšem co vám krásnou představu pokazí je pomyšlení na ty davy lidí, kterými se musíte prodírat a hromada turistů, hemžících se v každé restauraci. Město se dokonce potýká s takovými problémy, že vymýšlí spoustu zákazů, které by mohly počet turistů trochu zredukovat a dokonce přemýšlí i o tom, že návštěvu Benátek zpoplatní.

Za romantikou navíc stačí dojet do Padovy. Od Benátek není daleko a také se pyšní krásnými zákoutími, muzei, kavárničkami a bohatou historií. Patří mezi jedny z nejstarších severoitalských měst a BBC uvádí, že je kolébkou moderní medicíny. Ani o kanály zde nepřijdete – v Padově se totiž jeden nachází. A pokud jste přijeli hlavně kvůli památkám, určitě nesmíte vynechat Palazzo della Ragione a náměstí Prato della Valle, které je lemováno oválným vodním kanálem podobně jako v Benátkách.

Romantika v Baltských státech

Na co jezdit do Paříže, když si kouzelné výhledy můžete užít i v alsaském Colmaru? Zapomeňte na klišé procházky kolem Seiny a pohled na Eiffelovku. Buďte originálnější a vykládejte přátelům příběh o tom, jak jste strávili dovolenou v městečku s hrázděnými domky s barevnými okenicemi.

Obecně je sever Evropy turistiky ušetřen. Na jednu stranu je to dobře, na druhou stranu je to docela škoda, jelikož Baltské státy si pozornost zaslouží. Například lotyšská Riga a estonský Tallinn se neustále hádají o to, které z těchto měst je hezčí a romantičtější. Sami budete mít problém se rozhodnout, protože obě se pyšní krásnými historickými centry plné památek. Dokonce je cenově můžeme srovnat s Prahou.

Pokud by se vám jednalo o levný pobyt s krásnými památkami, vyzkoušet můžete i Lvov na Ukrajině.