Road trip na Slovensku

Vydáváme se na road trip na Slovensko. Jaká místa neminout?

Přemýšlíte nad tím, že se vydáte na krátký víkendový road trip? V tom případě se vydejte na sousední Slovensko, které je krásné a hlavně blízké. Sice je road trip skvělý i po České republice, ovšem je načase si užít i krásy jiných zemí, Českou republiku můžeme objet, až budeme staří a na dlouhé cesty nebudeme mít náladu. Jestli se vydáváte na víkendový roard trip, vydejte se do Nízkých Tater, a to konkrétně k Liptovskému Mikuláši, v němž se dá zažít skutečně obrovské množství věcí.

Nízké Tatry jsou známé svými nejvyššími vrcholy, které jsou těm nejatraktivnějšími cíle stovky turistů. Vyjít se dá na nejvyšší vrcholy poměrně snadno, je však třeba si k tomu vymezit i celý den či několik dní. Jestli ale nejste milovníky túr a přírody, vydejte se na místa, která nabízí Liptovský Mikuláš či celé Slovensko.

Než zamíříte do Liptovského Mikuláše

Než zamíříte do Liptovského Mikuláše, rozhodně byste neměli minout krásné Bojnice, které se pyšní tím nejkrásnějším zámkem vůbec. Do Bojnic se můžete vydat na prohlídku, stejně tak zde můžete zavítat do zoologické zahrady, která se nachází v těsné blízkosti zámku. Zámek rozhodně neminete, navíc se v jeho blízkosti nachází mnoho možností ubytování, kdybyste byli z cesty unavení.

Co navštívit v Liptovském Mikuláši

Až budete v Liptovském Mikuláši, rozhodně byste neměli minout zdejší kontaktní zoologickou zahradu. Jedná se o místo, kde se můžete zvířat dotknout, nezáleží na tom, že jsou to lvíčata nebo tygři. Zkrátka se zde učí vzájemnému respektu, který může udržet na živu i exotická zvířata, jako jsou lvi nebo tygři.

Dále je zde možné navštívit největší aquapark na Slovensku, kterým je Tatralandia, nebo případně je možné navštívit i Tatrapolis, což je zábavný park.