Dovolená v Praze

Když trávíme dovolenou v Praze

Dovolenou v České republice si každý představuje naprosto jinak. V současné době se jezdí zejména do chráněných přírodních oblastí, kde je velké množství turistických tras a čistý vzduch, krásná příroda. Jenže dovolenou můžete prožít i v krásném městě, které poznáte úplně do poslední uličky. Pokud vám můžeme doporučit, kde letos strávit svou letní dovolenou, doporučujeme navštívit hlavní město České republiky. Praha je totiž místo, které by za svůj život měl člověk navštívit minimálně jedenkrát.

Praha jakožto největší město České republiky není lákadlem pro všechny. Jedná se o město, které je bohužel plné turistů, ale to k ní zkrátka patří. Cestovním ruchem je matička všech měst proslulá. Ještě, že se v ní neskrývají jenom dech beroucí památky, které nejspíše budete chtít všechny obejít a vidět. V Praze se dá dělat mnoho jiných krásných věcí, které ve vás zachovají hezkou vzpomínku.

Když se budete nacházet v Praze

Když se budete nacházet v Praze a památky si necháte na pozdní večer, kdy se z ulic Prahy vytratí typičtí turisté, doporučujeme zavítat na některou ze zdejších vyhlídek, které přinesou pocit, že Praha je velká jenom jako naše dlaň. Krásnou vyhlídku naleznete u Strahovského kláštera, nesmíme opomenout ani vyhlídku z Vyšehradu nebo z Letné.

Co se týče nevšedních zážitků, doporučujeme navštívit zdejší Muzeum voskových figurín, které se nachází kousek od Staroměstského náměstí, nebo také Muzeum iluzí, které naleznete přímo naproti Staroměstského orloje.

I okolí Prahy nabízí mnoho

Jestli se rozhodnete zamířit někam dál a v Praze se rozhodnete jenom přespat, budete překvapeni tím, co se v okolí Prahy nachází. Mezi nejnavštěvovanější místa se řadí hrad Karlštejn, který by měl jednou za život člověk zkrátka vidět. Stejně tak je oblíbená i zřícenina Okoř nebo třeba lom Velká Amerika, kde se natáčel legendární filmový snímek Limonádový Joe.