Boubín plný turistických tras

Boubín plný turistických tras

Mnoho lidí aktuálně jezdí do zahraničí, což je poměrně škoda, protože i Česko má krásná místa, která stojí za to vidět. V současné době najdeme v Česku plno krásných památek, ale taky zajímavých přírodních oblastí. Neustále vzniká například řada stezek do nebe či mnoho jiných podobných atrakcí, jichž můžete využít. Zajímavé trasy vznikají například na Boubíně, kde došlo v poslední době k otevření mnoha starých turistických tras.

Šumava se řadí k těm nejkrásnějším místům, kde můžete strávit letní dovolenou. Právě zde můžete vidět i proslulý Boubínský prales, který je součástí šumavské přírodní rezervace Boubín. Právě sem se veřejnost vydává nejvíce. Pokud i vy patříte k těm, kteří milují přírodní rezervace a přírodu obecně, rozhodně byste se sem měli vydat, protože právě zde se otevírají stezky, které si zamilujete!

Pokud jste zamířili na Šumavu ke konci loňského roku, byli jste poměrně zklamáni, protože byla řada stezek uzavřena, a to kvůli vichřici Herwart, která se prohnala Českou republikou během podzimu loňského roku. Byly zde polámány stromy, údajně bylo polámáno až jedenáct tisíc krychlových metrů dřeva. Naštěstí nyní už jsou opět otevřeny, proto nic nebrání tomu, abyste se sem vydali.

Jaké stezky jsou nyní přístupné?

K těm přístupným stezkám se aktuálně řadí i turistická stezka, kterou najdeme od Kubovy Huti. Jedná se o stezku, která vede k rozcestníku Boubínská cesta-sever. Lehce se tak díky ní dostanete na vrchol Boubína, který slibuje skutečně úchvatné výhledy, které vám budou brát dech.

Co je dál opět otevřeno?

Kromě toho je pro turisty opět otevřena i unikátní rozhledna na vrcholu Boubína. Bohužel ta byla díky vichřici uzavřena, protože polomy poničily cestu, která k tomuto vrcholu vede. Naštěstí je už nyní vše v pořádku a rozhledna je opět plně přístupná veřejnosti.