Kam v létě za teplem a přitom nezruinovat rodinný rozpočet?

Velká část Čechů se v létě vydá za teplem a tísní se na plážích s tisícovkami dalších lidí, které napadlo to samé. Ale co vyzkoušet letní dovolenou v zimě?

Asi to zní divně – letní dovolená v zimě. Když ji vyzkoušíte, nebudete litovat. I v zimě totiž můžete odletět do teplých krajin a pořádně si to užít.

Jaké má zimní dovolená u moře výhody?

I když se to nezdá, je jich dost. Uniknete nevlídnému počasí, nebudete se na pláži tísnit a bojovat o každý centimetr. A ještě ušetříte, protože ceny mimo sezonu jsou, ve většině přímořských oblastí, až o 50 % nižší.

Kam se vydat za teplem a nezruinovat peněženku?

Většina lidí, kteří v zimě vyráží za teplem, zamíří do Thajska nebo do Karibiku. Země jsou to krásné, je tam teplo, ale na plážích je přeplněno a peněžence moc neulevíte. Ale co třeba Kapverdy, Kanáry nebo Srí Lanka?

Kanárské ostrovy

Souostroví sedmi hlavních a několika dalších menších ostrůvků v Severním Atlantiku. Každý z nich je něčím typický a láká k návštěvě. Většina turistů se vy dá na Tenerife, Lanzarote, Gran Canarii nebo Fuertaventuru.

Zbylé tři ostrovy ( El Hierro, La Palma a La Gomera) jsou na tom mnohem lépe a najdete zde klid, krásné pláže a rozmanitou přírodu. Kanárské ostrovy jsou vulkanického původu, mohou se tedy pochlubit netradiční faunou i flórou.

Na zdejších nádherných dlouhých pláží je možné koupat se celoročně. Nakloněny tomu jsou i teploty. Na své si ale přijdou i turisté – výletníci. Zejména La Palma a La Gomera jsou pro ně učiněným rájem. Procházky po plážích, horské túry, místa vhodná ke kempování, grilování a podmanivá příroda.

Při návštěvě Kanárských ostrovů také rozhodně musíte ochutnat zdejší víno – Malvasii.

Kapverdy

Deset ostrovů u pobřeží západní Afriky v tropickém podnebném pásu. Kapverdské ostrovy tak jsou vhodné pro dovolenou po celý rok. Pro toho, kdo chce za exotikou, ale nechce strávit dlouhé hodiny letem, naprosto ideální.

Na své si zde přijdou milovníci lenošení, krásných pláží, surfingu, potápění i dobrého jídla. Líbit se tu bude také rodinám, neboť je zde klid.

Na Kapverdách vás čekají nekonečně dlouhé pláže, průzračné moře, báječné jídlo, krásná příroda – prostě oáza klidu.

Věděli jste, že…?

  • Kapverdy jsou vhodné pro alergiky. Téměř nic zde totiž nekvete, riziko pylové alergie tak je minimální.
  • Je zde bezpečno (kriminalita je velmi nízká).

Srí Lanka

Ostrovní stát v jihovýchodní Asii známý také jako Cejlon. Na Srí Lance panuje tropické podnebí, které se projevuje střídáním období sucha a dešťů (monzuny).  Ideálním časem pro návštěvu je období od prosince do března. To zde téměř neprší.

Navštivte dlouhé liduprázdné pláže, čajové plantáže, národní parky, nebo zdejší ruiny a pevnosti. Na své si přijdou i milovníci zvířat. Obdivovat mohou slony, krokodýly, želvy, ještěrky, ledňáky nebo opice.

Čtěte také: Klasický okruh Šrí Lankou