Muzeum Louvre: nejatraktivnější památka Paříže, která stojí za vidění

Muzeum Louvre: nejatraktivnější památka Paříže, která stojí za vidění

Při návštěvě Francie vás rozhodně nesmí minout Paříž, respektive vy nesmíte minout ji. Krásné město většinou slunného státu rozhodně má, co nabídnout. Vedle tradiční Eiffelovy věže však stojí za navštívení zdejší ikonické muzeum, které má po svém celém náměstí vystavěné pyramidy. A právě tou jednou se dostanete dovnitř. Řeč není o ničem jiném než o Louvru – působivém objektu, který ukrývá řadu nádherných pokladů.  

Největší světové muzeum umění 

Pokud se plánujete vydat právě sem, online vstupenky jsou tím, co vás dovnitř dostane. I když si totiž vstanete velmi brzy, ve frontě budete stát dlouhé hodiny, navíc vám nebude ani zaručeno, že se dovnitř dostanete. Naštěstí online rezervace jsou velmi intuitivní a člověk se na stránkách vyzná velice rychle čili koupení vstupenek předem je víc než snadné.  

Muzeum Louvre dnes patří k největším světovým muzeím umění. Jenom v roce 2019 ho navštívilo bezmála 10 milionů lidí, kteří (ve většině případů) přišli obdivovat hlavně Monu Lisu, jež se stala slavnou pro svou slávu.  

Původně postavena jako pevnost 

Kromě ikonického obrazu italského malíře Leonarda da Vinciho se však můžete podívat i do naprostých základů této obrovské stavby. Možná vám přijde, že jsou základy velmi masivní na muzeum, pokud si však uvědomíte, že Louvre byl postaven ve 12. století jako pevnost, rázem vám typ postavení nemovitosti bude dávat smysl.  

Až od roku 1793 funguje Louvre jako muzeum. Známým se stalo i pro svou skleněnou pyramidu, kterou navrhl čínský architekt IM Pel. Po setmění bývá nádherně osvětlená, přes den však také stojí za fotografii. 

Několik křídel a pater plných umění 

Po získání plánku tohoto pařížského muzea vám možná přijde, že je muzeum příliš velké. A ono je. Nachází se zde několik křídel a takřka 4 patra, která jsou nabitá uměním přes obrazy, sochy, po egyptské sbírky a podobně.