Chystáte se do Chorvatska? Tipy na místa, kde šnorchlovat

Chystáte se do Chorvatska? Tipy na místa, kde šnorchlovat

Chorvatsko je jako každý rok jednou z nejatraktivnějších destinací vůbec. Sjíždí se sem Češi ze všech koutů naší republiky, ale samozřejmě i řada jiných, zahraničních turistů. Pokud i vy patříte mezi ně, možná přemýšlíte, co budete v této části světa dělat. Co třeba šnorchlovat? Míst, kde se podívat pod vodu, je zde totiž rovnou několik.  

Ostrov Mijet má pestrý podmořský život 

Mezi vůbec nejkrásnější chorvatské ostrovy patří ostrov Mijet. Pokud bychom měli vypíchnout pouze jedno místo, kde se pustit do šnorchlování, zmínili bychom Veliko Jezero, které nabízí skutečně skvělý podmořský život. Je velmi pestrý! 

Pokud se ponoříte pod vodu, nabízí se vám opravdu nádherná (a možná až pozoruhodná) Odysseova jeskyně, která ukrývá nejen množství chobotnic, ale o ropušnice nebo řadu menších rybek. Krabi nebo sasanky samozřejmě nemohou chybět.  

Za rybami všech druhů do jeskyně Brbiscica 

Fantastická barva moře se vám nabízí v okolí jeskyně Brbiscica. Zejména na počátku dne při svítání se jedná o krásné místo, které je však ještě hezčí pod vodou. Když se na hladinu moře slétnou první sluneční paprsky, je život pod hladinou opravdu velmi pozoruhodný.  

Pokud nejste milovníkem záhadnějších mořských potvor, toto místo si bezesporu zamilujete. Nachází se zde totiž převážně rybky, a to všech podob a barev. 

Výběžek Cape Kamenjak je jako obří akvárium 

Patříte k milovníkům akvarijních institucí nebo podobných zábavných míst? Pak si jednoznačně zamilujete i chorvatský výběžek Cape Kamenjak, který se nejen místními označuje za jedno velké akvárium. Důvodem této přezdívky je především množství živočichů ryb, jež zde mají své bydliště nebo alespoň útočiště.  

Pokud si tento výběžek zařadíte do svého itineráře, doporučujeme sem zajet brzy ráno – takřka při úsvitu. Vyhnete se totiž mase turistů a velkému množství jachtařů, kteří by vám mohli kazit váš celkový zážitek ze šnorchlování.