Proč navštívit Bulharsko? Není to jen kvůli blízkosti

Proč navštívit Bulharsko? Není to jen kvůli blízkosti

Plánujete letošní dovolenou, ale nejraději byste ji strávili někde kousek za hranicemi? Nechcete cestovat přes půl světa a prakticky celý den strávit v letadle? Bulharsko se jeví jako skvělá alternativa, kam ostatně dojedete i autem, pakliže preferujete tuto alternativu. Důvodů, proč zajet právě sem, je celá řada.  

Nízké náklady, přesto vysoký komfort 

Pokud chcete na dovolené ušetřit, nemusíte se zrovna dvakrát omezovat. Stačí najít místo, kde budou obvyklé náklady poměrně nízké. A Bulharsko přesně takovým místem je. Na druhou stranu myslet si, že tam, kde jsou nízké náklady na fungování, bude také nízký životní komfort, je mylné. A Bulharsko je toho důkazem.  

Je skvělou ukázkou toho, že nízké náklady mohou být i tam, kde je obvyklý komfort velmi vysoký. Například za tříchodové menu se zde zaplatí kolem tří set korun maximálně, láhev kvalitního alkoholu se pak pořídí i od stokoruny.  

Zdejší kláštery vás donutí věřit 

Ať už patříte mezi věřící nebo mezi ateisty, Bulharsko vás ostatně buďto utvrdí ve vaší víře, nebo vás na ni naopak přivede. Zdejší kláštery totiž mají tu moc. Vyskytuje se jich zde tolik, až bude zrak přecházet. Pokud bychom to měli spočítat, našlo by se jich zde více jak sto.  

Mezi vůbec nejatraktivnější patří bulharský klášter Aladža manastir, který je skalním klášterem, jenž je vytesaný do pískovcové skály.  

Slaná i sladká voda 

V létě bychom mezi turisty našli dva typy – ti, kteří milují slanou vodu čili moře, a ti, kteří naopak milují raději sladkou vodu čili řeky nebo jezera. Pokud se vydáte do Bulharska, budou ukojené obě varianty vaší duše. Nachází se zde totiž místo, které z jedné strany obklopuje moře, z druhé poté jezero. Mluvíme konkrétně o rezervaci Ropotamo, kolem které se rozléhá i velká, prostorná pláž, na které prostě chcete relaxovat.