Když do Barcelony, tak v období svátků a oslav

Když do Barcelony, tak v období svátků a oslav

Při cestování je dobré vybírat si takové dny, během kterých se v cílové destinaci něco děje. Svátky, oslavy a nejrůznější tradice jsou skvělou možností, jak zažít něco naprosto úchvatného, zajímavého, nevšedního. A jak hlavně poznat tu pravou povahu zdejších lidí. Pokud se budete vydávat do Španělska, konkrétně do Barcelony, i zde se dotkáte hned řady akcí, které stojí za to. Jaký konkrétní datum si vytipovat v kalendáři? 

Noc ohně, 23. 6. 

Stejně jako občané jiných částí světa, Španělé jsou také pyšní na své tradice a snaží se je dodržovat, ať se děje, co se děje. Pro Katalánce je důležitá hlavně Noc ohně, která se koná 26.června každý rok. Španělsky se akce zná pod názvem „la Nit del Foc”, kdy se celá noc doslova ponoří do záře ohňostrojů. Na plážích jsou vatry, bubny, panuje obecné a velmi široké veselí.  

Španělé si tímto způsobem užívají takřka už letní veselé noci. A i když trvá akce pouze jednu noc, je zážitkem na celý život. 

Festival del Grec 

Za vůbec největší zdejší letní festival můžeme označit Festival del Grec, jehož součástí nejsou ohňostroje nebo vatry na plážích, ale spíše trocha té kultury v různých rozměrech. Na mysli máme například taneční vystoupení, také divadelní představení, hudební večery a jiné. Porce zábavy je tedy odlišná od té, která se koná v Noc ohně.  

Celý festival je situován do krásného muzea Théatre Grec, které se nachází na kopci Montjuic. 

Festa de la Mercé, od 24. 9. 

Ke konci léta, respektive už na přelomu léta a podzimu se v Barceloně koná další velmi zajímavý festival, a to Festa de la Mercé. Během týdenních oslav startujících ke konci září se oslavuje patron Barcelony, díky kterému tak městem putují pestrobarevné průvody. Kromě barev se to zde hýří obřími hlavami, draky šlehajícími oheň, také kupou tanečníků a vše se nese ve znamení tradičního katalánského tance.