Nejvyšší socha světa

Nejvyšší socha světa: Jak bude vysoká a o čí sochu se bude jednat?

Jednotlivé státy světa mezi sebou neustále bojují, každý chce dosáhnout něčeho rekordního. I když nejvíce rekordů drží krásný Dubaj, i Indie se před nedávnem rozhodlo, že se zapíše do historie, a to tím, že vytvoří tu nejvyšší sochu na světě. Měla by dokonce předčit i samotného Buddhu, jehož socha je dnes právě tou největší. Jakou podobu bude socha mít a jak bude vysoká?

Každá země má něco, co turisty láká. Například do krásné čínské provincie Che-nan jezdili turisté za zlatým Buddhou, který je zároveň tou nejvyšší sochou na světě. Měří zhruba 128 metrů a doposud ho nikdo nepřekonal. Bohužel čínská provincie bude muset čelit konkurenci, která pravděpodobně sebere několik desítek turistů. Už to totiž nebude provincie, v níž najdeme nejvyšší sochu světa, zanedlouho se tou nejvyšší sochou světa bude pyšnit právě Indie.

Kdo bude shlížet z rekordní výšky?

Vůbec poprvé se někdo pokusí předčít obrovskou sochu Buddhy. Indie se rozhodla, že zaujme své návštěvníky obrovskou sochou, která bude měřit neuvěřitelných 182 metrů, díky čemuž se stane nejvyšší sochou na světě. Otázkou ale je, na koho se bude socha podobat? Bude se jednat to sochu indického politika, který byl jedním ze zakladatelů Indické republiky.

Pokud si neumíte velikost nové sochy představit, tak si to představte pomocí následující pomůcky: soch v Indii bude dvakrát větší než Socha Svobody ve známém a celosvětově oblíbeném New Yorku.

Socha nabídne i vyhlídkové patro

Aby si turisté užili sochu ještě z jiného pohledu, bude zhruba ve 150 metrech vyhlídkové patro. To bude umístěno přibližně v oblasti prsou bronzového politika a právníka. Odtud se všichni turisté či obyvatelé Indie budou kochat nádherným, panoramatickým výhledem, který se jim nabídne. Krásně si budete moct prohlédnout tamější řeku či velice oblíbenou, avšak chráněnou krajinnou oblast Shoolpaneshwar Sanctuary.