Česká místa dýchající exotikou

Česká místa dýchající exotikou

Česko je krásná země, která bohužel nestačí většině Čechů. Většina lidí, když si vybírá to, kam se vydá na výlet nebo na dovolenou, volí si automaticky zahraniční destinace. Je to dobře nebo nikoliv? Do Česka jezdí na dovolenou zase jiní turisté z jiných koutů světa, protože chtějí zkrátka poznat naše krásná místa, která jsou nejen plná památek a historie, ale taky plná exotiky. Možná se vám tomu nechce věřit, ale je to tak – i Česko má krásná místa, která doslova lákají exotikou. A není jich vůbec málo!

I když se vydáváte letos na dovolenou do zahraničí, měli byste se vydat aspoň na výlet na místa, která vám doporučujeme. Je to opravdu kousek exotiky v naší krásné České republice, který vás doslova překvapí a vyrazí vám dech z těla.

Znáte kousek pláže?

Pokud už nyní potřebujete vyrazit na pláž, nemusíte čekat, až vám poletí letadlo, ale můžete se podívat do Bzence. Respektive u Bzence na vás čekají Váté písky, které jsou výjimečným biotopem, který najdete konkrétně mezi Rohatcem a Bzencem-Přívozem. Velice často je toto místo přezdíváno „moravská Sahara“. Je dlouhá zhruba pět a půl kilometrů a nejširší část tohoto biotopu měří kolem šedesáti metrů.

Je však víc než jasné, že až se tudy budete procházet, pláž vám chybět rozhodně nebude.

Oleško = druhé Japonsko?

Jestliže milujete japonskou exotiku, měli byste vyrazit do Oleška. Jedná se o krásné místo v obci Březová-Oleško. Je to typicky japonská zahrada, ze které dýchá klid a mír. Právě tady zapomenete na všechny starosti a strasti, které vás trápí, tím si můžete být jisti. Toto místo je posázené nádhernými japonskými bonsajemi, jsou zde vysázené výjimečné dřeviny a taky jsou zde naaranžovány krásné kameny a tekoucí voda, která je zde utvořena do drobných vodopádů či říček, které dodávají tomuto místu nevšední půvab.

Odtud už určitě nebudete chtít odejít.