dovolená

Dětmi nezapomenutelná dovolená

Léto už je za námi, ale pořádnou a kreativní dovolenou je potřeba naplánovat s velkým předstihem! Především když máte doma malé děti. Přemýšleli jste už třeba nad tím, kde strávit Vánoce? Přinášíme vám dva skvělé tipy na místa, která jsou vhodná pro návštěvu i v zimních měsících – dokonce jsou pro toto období nejideálnější!

Dovolená jako v pohádce

Každé malé dítě i dospělý má rád pohádky. Kdo by nechtěl žít jako Sněhurka mezi sedmi trpaslíky? V Pohádkové vesničce se to každému může splnit!

Na vysočině v oblasti Žďárských vrchů se nachází areál Podlesíčko. Můžete se zde s dětmi (nebo sami) ubytovat ve veselých a hravých chaloupkách, které se schovávají za komplexem hotelu Podlesí.

Kdo by se ubytoval v hotelu, když se mu nabízí přespání v Rákosníčkově chaloupce? Odvážlivci si určitě troufnou i na Čertův mlýn!

Pohádkovou vesničku můžete po domluvě navštívit kterýkoli den. V prosinci dokonce každou sobotu a ve vybrané sváteční dny je pro vás připravený speciální program. Nebylo by to krásné, zažít Vánoce jako z pohádky? Ale pospěšte si, přestože nám zima ještě nezačala, chaloupky se na prosinec plní rychle!

Krokodýlí ZOO

Při cestování po jižních Čechách lidé klasicky navštěvují Český Krumlov a České Budějovice. Není se čemu divit, tato města na svou krásu lákají ročně tisíce turistů. Ale slyšeli jste už o Krokodýlí ZOO v Protivíně?

Záměrem ZOO je  vystavovat všech 23 současných krokodýlích druhů. ZOO se svým počtem chovaných druhů řadí mezi největší krokodýlí ZOO na světě – do plného počtu jí totiž chybí už jen jeden druh krokodýla.

Kromě krokodýlů zde můžete vidět také aligátory, kajmany, gaviály, jedovaté hady, expozici mláďat a navštívit zoologické muzeum. ZOO se pyšní raritou v podobě bílého gaviála sundského, který je jediným gaviálem na světě! Pojmenovali ho Afrodita a spolu s Golemem, největším chovaným krokodýlem v ČR, láká návštěvníky a staví tak naši českou ZOO do popředí!

Navíc je ZOO vhodnou destinací v chladném počasí – všichni krokodýlové jsou totiž umístěni vevnitř areálu, kde musí být pořádné horko, takže se sem můžete přijít zahřát.