Co jste možná nevěděli o Karibiku, aneb pár zajímavostí

Co jste možná nevěděli o Karibiku, aneb pár zajímavostí 

Při zhlédnutí několikadílného filmu Piráti z Karibiku má člověk chuť hned vyjet na karibské vody. Pokud vás nezastraší ani cena letenky, možná by vás zajímalo několik věcí týkajících se právě zdejších ostrovů a pláží. Samozřejmě jsou zajímavosti, které právě Karibik proslavily po celém světě, ale o jiných zajímavostech jste možná do nynějška ještě nevěděli.  

Za nejkrásnějšími plážemi na světě 

Chtěli byste se někdy podívat na pláže tak krásné, že je může závidět každý jiný ostrov na světě? Pak byste měli zamířit do Karibiku, kde jsou zdejší pláže doslova proslulé. Pokud se chcete promenádovat pod palmami, ale užít si také relax při opalování v jemném písku, je Karibik tou ideální destinací. Nabízí se hned několik míst a záleží jenom na vás, kterému konkrétnímu dáte přednost.  

Zatímco některé pláže jsou klidné a tiché, jiné jsou v obklopení barů a restaurací s lahodnými drinky. Je tedy skutečně jenom na vás, čemu dáváte přednost vy. 

Za slavným rumem 

Pokud si vybavíte film Piráti z Karibiku, jistě si také vybavíte scénu, jak na jednom z karibských ostrovů hlavní hrdinové tancovali kolem ohně a popíjeli rum. A přesně rum je dalším lákadlem, kvůli kterému se vám ani nebude chtít zdejší ostrovy opouštět.  

Jen málokdo ví, že karibský rum byl původně pit jenom otroky, teprve poté zamířil mezi piráty a nakonec i mezi aristokraty. A až společnost Bacardi ho začala vyrábět ve velkém, díky čemuž se poté rozšířil do celého světa. 

Za kvalitními doutníky 

Co by to bylo popíjení alkoholu, kdybychom u toho nepokuřovali doutníky. Kromě rumu si zde můžete užít i skutečně kvalitní kuřivo, které je pro mnohé synonymem luxusu. Zejména tradiční kubánské doutníky mají fantastickou pověst po celém světě, ale jen málokteré, jež jsou volně dostupné jinde než v Karibiku, skutečně pochází z kubánských továren.  

Když tady ale budete, vyplatí se takový doutník rozhodně vyzkoušet.